[FILM] Obowiązek noszenia rękawiczek – jak robić to prawdłowo?

with Brak komentarzy

Od początku kwietnia zostały wprowadzone kolejne kroki w walce z koronawirusem. Pomiędzy ograniczeniem dostępu do parków i bulwarów, wyłączeniem z ruchu rowerów miejskich oraz wprowadzeniem wymogu 2m odległości między osobami w przestrzeni publicznej, a także specjalnych godzin dla seniora we wszystkich sklepach i punktach usługowych na obywateli został nałożony obowiązek noszenia rękawiczek podczas zakupów.

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się ze wszystkimi wprowadzonymi zmianami, w poniższym linku znajdziecie wszystkie obecnie obowiązujące zasady z uwzględnieniem wyjątków oraz przykładów:

Dla ułatwienia nagrałam film

Mogłoby się wydawać, że w noszeniu rękawiczek nie ma nic trudnego ani nadzwyczajnego. Natomiast aby niosło to ze sobą więcej korzyści niż szkód trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach podczas zakładania, noszenia oraz ściągania jednorazówek. Żeby to zadanie ułatwić i pomóc Wam zostać bezpiecznym nagrałam krótki film w którym wyjaśniam na co trzeba zwracać uwagę oraz pokazuję dwa sposoby prawidłowego ściągania rękawiczek – tak żebyście mogli wybrać dogodniejszy dla Was.

Odtwórz wideo

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, zachęcam do zapoznania się z moim wpisem dotyczącym podstawowych informacji na temat epidemii wirusa SARS-CoV-2. Poruszam tam m.in. kwestię fałszywych informacji, przekazuję podstawowe zalecenia profilaktyczne oraz radzę jak nie zwariować w natłoku wiadomości – odsyłając do wiarygodnych źródeł.

Jeśli udało Ci się dotrzeć dotąd...

Chciałam Ci podziękować za obejrzenie! Mam nadzieję, że to krótkie nagranie okaże się przydatne w nowej codzienności, która Nas wszystkich dosięgnęła. Dajcie znać w komentarzach poniżej czy film się podobał. Mile widziane będą także sugestie kolejnych tematów do poruszenia.

Trzymajcie się w pełnym zdrowiu

Zostaw Komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.